KONST / Litografier / Färglitografi 15539162
nr 1553 9162
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Signerad, numrerad Hc 14/50. Färglitografi, bildmått: 40x56 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:13:17
28/7 20:40:36